ul. Bieżuńska 16,
87-510 Skrwilno

(54)2700086 881470544
sekretariat@spskrwilno.com.pl

Dla rodzica

Potrzebne dokumenty

Dla ucznia

Zestawy zadań i ćwiczenia

Dla nauczycieli

Najważniejsze informacje

Osiągnięcia

Sukcesy naszych uczniów

Kategoria:

Ograniczenia spowodowane stanem epidemii zmieniły to, w jaki sposób spędzamy wolny czas. Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Skrwilnie nie ustaje w wysiłkach, żeby zachęcić uczniów do rozkochania się w świecie książek.

 A może tak zamiast telefonu, komputera czy telewizora sięgnąć po książkę dawno zapomnianą lub ciągle odkładaną? Być może będzie to ulubiona bajka, komiks lub album. „Książki to najlepsi przyjaciele, nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.”

Czytaj więcej: Książka moim przyjacielem
Kategoria:

23.02.2021r. w klasie IIIa odbył się klasowy konkurs recytatorski. Chętni uczniowie prezentowali na forum klasy wiersz Wiery Badalskiej „ Jakie to wszystko ciekawe”. Interpretacje i pomysły były bardzo interesujące. Wszyscy wykonawcy starannie przygotowali się do występu. Komisja w składzie p. Małgorzata Piasecka i p. Anita Okońska przyznała równorzędne nagrody następującym osobom:

Julia Kęsicka, Julia Suska, Bartosz Graczyk, a wyróżnienie otrzymał Dominik Nowicki.

Konkurs przygotowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy IIIa p. Anita Okońska.

GRATULUJEMY!

Czytaj więcej: Konkurs recytatorski
Kategoria:

Uczniowie Zespołu Szkół w Skrwilnie wzięli udział w nietypowym konkursie czytelniczo – fotograficznym „Z KSIĄŻKĄ CI DO TWARZY” zorganizowanym z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem było wykonanie i przesłanie zdjęcia ucznia ZS w Skrwilnie, który czyta książkę lub czasopismo. Ważne były oryginalność i pomysłowość. Fotografie nawiązywały tematyką do czytelnictwa.

 Celem konkursu było zachęcenie do czytania oraz ukazanie, że czytanie to doskonała rozrywka, a dla wielu pasja i wielka przyjemność. To także zwrócenie uwagi tym, którzy nie doznali jeszcze satysfakcji płynącej z lektury książki, że czytać można wszędzie, o każdej porze i w każdym wieku tylko… trzeba zacząć czytać.

Czytaj więcej: Przyłapani na czytaniu
Kategoria:

Biblioteka szkolna Zespołu Szkół w Skrwilnie z okazji powrotu uczniów klas I-III do nauki stacjonarnej zaprosiła dzieci do akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”.

Akcja jest formą zabawy dla uczniów, do której zaproszeni zostali także rodzice.. Uczniowie otrzymali bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może poprosić o książkę z danej kategorii. Po wypożyczeniu konduktor – bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę. Po skasowaniu całego biletu uczeń dostaje dyplom oraz upominek.

Czytaj więcej: Bilet powrotny do biblioteki
Kategoria:

Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Skrwilnie długo czekali na ten dzień – Ślubowanie. Obostrzenia związane z Covid-19 i praca zdalna utrudniały zorganizowanie tak ważnego dnia.

Ale udało się! Dnia 28.01.2021r. uczniowie klas Ia i Ib wraz ze swoimi wychowawcami p. Sylwią Jałowiec i p. Anna Witkowską wzięły udział w uroczystym ślubowaniu. Gośćmi dzieci były p. Dyrektor Szkoły Iwona Jeżewska- Świeżak i p. Wicedyrektor Małgorzata Celebudzka.

Uczniowie pięknie, galowo ubrani zaprezentowali krótką część artystyczną, w której zdali pierwszy egzamin na ucznia. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Po pasowaniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły i stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Na koniec otrzymały dyplomy oraz upominki ufundowane przez rodziców.

Czytaj więcej: Ślubowanie pierwszoklasistów
Kategoria:

Tak wiele zawdzięczamy naszym Babciom i Dziadkom, dlatego warto uczcić ten dzień w szczególny sposób. Są to święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnuczęta mogą okazać swój szacunek. Laurka, ręcznie zrobiony upominek, piosenka, wierszyk - na tę okazję każdy prezent jest dobry. Ważne, żeby był to prezent od serca, bo takie najbardziej cenią sobie Babcie i Dziadkowie. Od wielu lat w kalendarzu uroczystości szkolnych Zespołu Szkół w Skrwilnie na stałe wpisany jest Dzień Babci i Dziadka. W tym roku, ze względu na pracę szkoły w reżimie sanitarnym, uczniowie pod kierunkiem swoich wychowawców przygotowali dla swoich Babć i Dziadków różnego rodzaju upominki: dyplomy, portrety, laurki oraz kwiaty, które następnie przekazały swoim bliskim w domach. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji dyrektor ZS w Skrwilnie pani Iwony Jeżewskiej – Świeżak na temat tego święta, chętnie odpowiadały na pytania. Niektóre dzieci odwiedziły w te dni groby swoich bliskich, by wyrazić swoje uczucia i pamięć o tych bliskich, których już z nami nie ma.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka
Kategoria:

Z dniem 18.01.2021r. uczniowie klas I-III odbywać będą naukę w sposób tradycyjny w szkole. Wszystkie lekcje i zajęcia dodatkowe oraz przebywanie na terenie Zespołu Szkół – tylko w reżimie sanitarnym w oparciu o aktualizację Procedur Funkcjonowania Zespołu Szkół w Skrwilnie w czasie stanu epidemii, zgodnie z Wytycznymi MEiN, MZ i GIS z dnia 11 stycznia 2021r. dla klas I-III szkół podstawowych.

Uczniowie klas IV-VIII  kontynuują nauczanie zdalne.